SENSOPLASTYKA

Sensoplastyka to zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci. Mnogość faktur, kolorów, materiałów, to domena tych zajęć. Specjalnie przygotowana i zabezpieczona sala pozwala na wybuch kreatywności dzieci, które mogą swobodnie się wybrudzić, poznając kształty i konsystencję używanych produktów.

Podczas zajęć używane są tylko bezpieczne produkty, więc nie musicie się obawiać o zdrowie Waszych pociech.

Celem zajeć jest pobudzenie wszystkich zmysłów tak, aby dziecko mogło samo na własnej skórze poczuć ich oddziaływanie. Zapewniamy swobodę ruchu, pracujemy na ziemi, nie przy stołach. Odzież ochronna i fartuchy nie będą nam potrzebne, bawimy się w odzieży przeznaczonej do ubrudzenia, którą uczestnicy zajęć sami przynoszą z domu.

Nie pospieszamy, nie zachęcamy, dajemy dzieciom czas na oswojenie i zapoznanie się z otoczeniem. Robimy wszystko tak, aby dać dziecku możliwość spontanicznej samodzielnej zabawy, pozwalając tym samym na rozwój wyobraźni i kreatywności dziecka.

Sensoplastyka® to polisensoryczna, multikolorowa, wielozapachowa przestrzeń możliwości. 

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 45 minut.

Instruktor: Jowita Waszczyk

Informacje i zapisy: SDK „Kopernik” tel. 76 723 09 82, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • Czytany 2211 razy
Powrót na górę