Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowe pracownie, gościnnie w KM "Agatka"

CERAMICZNA PRZYGODA”, „LABORATORIUM PIERNIKA” oraz „LATAJACA PASIEKA” - czyli nowe weekendowe pracownie twórcze i edukacyjne w Klubie "Agatka".

W nowym sezonie Klub Mieszkańców " Agatka" zaprasza do udziału w szeregu ciekawych i częstokroć bez precedensu na mapie naszego miasta nowych zajęciach warsztatowych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Od października ruszają bowiem zajęcia gościnnych pracowni jako comiesięczna oferta piątkowych eventów kreatywnych i ekologicznych.

 

Już od 5 października uczestnicy "Ceramicznej przygody" podczas twórczej zabawy w glinie tworzyć będą dzieła inspirowane światem zwierząt. Uczestnicy kolejnych spotkań będą również zgłębiać tajniki modelowania w glinie z każdorazowo inna tematyką spotkań. Powstałe prace zostaną poddane szkliwieniu i podwójnemu wypałowi w piecu ceramicznym. Zajęcia poprowadzi artysta plastyk Rafał Owczarek twórca Pracowni Ceramicznej "Ananda".

"Laboratorium Piernika" to z kolei propozycja warsztatowa zarówno dla miłośników słodyczy ale i uczestników o artystycznym zacięciu. Bowiem na warsztaty Pracowni Autorskiej " Pierniki Martyny” zaprasza również artystka plastyk Martyna Olszowa-Durachta. Podczas zajęć będzie można poznawać techniki dekoracji pierników, ich ciekawą historię i tworzyć niezwykłe kolekcje podarunkowe. Nie zabraknie oczywiście magicznych domków z piernika.

"Latająca Pasieka" edukacyjno – warsztatowa to zaproszenie na spotkania z pszczelarzem pasjonatem Tomaszem Seledec. Dzieci i młodzież będą poznawać ciekawostki z życia pszczelej rodziny, kolekcjonować wrażenia i wiedzę na temat rożnych gatunków miodów. Za sprawą wielu zmysłów doświadczą magii pszczelarstwa. Ponadto, będą tworzyć zdrowe i piękne świece z wosku pszczelego oraz sprawdzą się podczas zabaw w specjalnych zadaniach małych prac pasiecznych. Dorośli uczestnicy przygody z pszczelarstwem zostaną wprowadzeni w tajniki miodosytnictwa czyli metod wytarzania różnorodnych specyfików powstałych na bazie miodów oraz apiterapii- leczniczych właściwości produktów pszczelich. Całości dopełnia tematy miejskich pasiek, biologii pszczół oraz różnorodne ciekawostki i degustacje.

Na piernikowe i pszczelarskie warsztaty zapraszamy 12 października. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc w grupach warsztatowych obowiązują wcześniejsze zapisy.

Jednakże, aby poznać bliżej nową ofertę zajęć zapraszamy już 28 września w piątek od godz.16.30 na "Dzień drzwi otwartych" w Klubie Mieszkańców "Agatka". Wizyta w " Agatce " docelowo może pomóc w rozeznaniu się w bogatej ofercie zajęć i innych propozycji placówki dla wszystkich grup wiekowych. Dodatkowo będzie można poznać wyjątkowe w charakterze miejsce spotkań o wieloletniej już tradycji.

 

Warto wiedzieć że wszystkie wspomniane piątkowe propozycje odbywać się będą w późnych godzinach popołudniowych począwszy od godz. 17.00. Grupy warsztatowe dla dorosłych od godz. 18.00. Istnieje również możliwość uczestnictwa rodzinnego.

Zapraszamy.

 

Bliższe informacje i deklaracje uczestnictwa w Klubie Mieszkańców" Agatka",

Legnica ul. Artyleryjska 40f , tel. 76 7230983 , Facebook: KM Agatka, http://www.legnickasm.pl/index.php/km-agatka

 

 

 

 

 

Ostatnio zmienianyśroda, 26 wrzesień 2018 11:39