LATO 2018 Z KLUBEM "AGATKA" WAKACYJNY MARATON PRZYGÓD I WARAŻEŃ

Począwszy od 25 czerwca do 3 sierpnia Klub Mieszkańców "Agatka" z myślą o wakacjach, pełnych doświadczeń, wrażeń i przygód, tradycyjnie już przygotowuje 6 tygodni atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Uczestnicy tematycznych bloków zajęć i wycieczek w formie półkolonii będą, między innymi, zgłębiać ciekawostki historyczne, staną się odkrywcami naszego regionu, będą poznawać fascynujący świat przyrody, ekologii i smaków. Ponadto, młodzi klubowicze z "Agatki" odkryją w sobie artystów, podróżników, badaczy natury, poznając dodatkowo świat bliskich i dalekich kultur. Całości dopełni wiedza na temat zdrowia i bezpieczeństwa podczas spotkań z zaproszonymi gośćmi.

W ramach zajęć na terenie Legnicy dzieci i młodzież będą również brać udział w różnorodnych zajęciach i warsztatach oraz wyjściach zorganizowanych. Grupy półkolonistów odwiedzą muzeum, palmiarnię, galerię sztuki, kino, kręgielnię, strzelnicę sportową oraz wiele innych miejsc na mapie naszego miasta.

Dodatkowo przygotowano 10 wycieczek w ramach "Letniej Akademii Podróżnika". Młodzi globtroterzy odwiedzą najciekawsze zakątki Dolnego Śląska. Będą uczesniczyli w specjalnie przygotowanych warsztatach artystycznych, ekologicznych, kulinarnych oraz wiedzy regionalnej.

Tradycyjnie już zwieńczeniem letnich wypraw turystycznych organizowanych podczas wakacji przez Klub "Agatka" będzie rodzinna wycieczka na terenie Czech i Polski. Tym razem odwiedzimy Kamienną Górę, Jasnskie Lazne w Czechach oraz leżącą na styku dwóch granic Przełęcz Okraj.

Natomiast lista tegorocznych wędrówek obejmie: Wrocław, Kowary, Karpacz, Kużniczysko, Lutynię, Marcinowo, Gromadkę, Piechowice, Paławną, Nagórze. Tam czekają na naszych odkrywców tajemnice Dolnego Śląska, parki krajobrazowe, ciekawe gospodarstwa agroturystyczne, zakłady wytwórcze, niezwykłe zabytki oraz zabawa i rekreacja.

Zatem młodzi globtroterzy w ramach przygotowanej oferty wakacyjnej nie będą mogli narzekać na nudę, o jej brak zadbamy również w Legnicy podczas 6 tygodni wakacyjnych spotkań w "Agatce".

Na uczestników wakacyjnego programu , jak zawsze, czekają liczne niespodzianki.

 

Porogram "Lato 2018 z Klubem Agatka" współfinansowany jest ze środków Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej i Gminy Legnica.

 

Bliższe informacje i zapisy w Klubie Mieszkańców “Agatka” – Legnica ul. Artyleryjska 40 F, tel. 76 72 30 983.

 

Powrót na górę