Rodzinna majówka z Klubem "Agatka"

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę maja Legnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zaprosiła mieszkańców na coroczny wiosenny festyn osiedlowy "Rodzinną majówkę z Klubem Agatka". Tegoroczna impreza obfitowała w róznorodne atrakcje sportowe, rekreacyjne i ekologiczne.

Po raz pierwszy wydarzeniem towarzyszącym był RODZINNY EKO BIEG przewidziany do uczestnictwa w 3 kategoriach:

- BIEG OPEN na dystansie 5 km,

- BIEG DZIECI na dystansie 1 km,

- BIEG PRZEDSZKOLAKA na dystansie 500 m.

Dla wszystkich uczestników wydarzenia przewidziane zostały wyjątkowe eko-medale okolicznościowe i pakiety startowe. Najszybsi zawodnicy Biegu OPEN uhonorowani zostali oryginalnymi eko-pucharami. Imprezie towarzyszyła wspaniała atmosfera budowana sportowym duchem walki przez 160 zawodników oraz wielu kibicujących im członków rodzin.

Ponadto, jak co roku, na terenie ogrodu rekreacyjnego LSM przy ul. Asnyka na uczestników imprezy czekało wiele atrakcji:

  • PIKNIK EKOLOGICZNY z warsztatami, animacjami, akcjami i pokazami,

  • PIKNIK SPORTOWY "Bawimy się w sport z Decathlon" - zabawy, konkursy, animacje, testowanie sprzętu, spotkania z trenerami,

  • PIKNIK MUZYCZNY – koncert zespołów folklorystycznych i dziecięco- młodzieżowych,

  • STREFA ZABAW (m.in. park dmuchańców, tramoliny, konkurencje zrecznościowe, animacje dla dzieci),

  • STANOWISKA EKSPERCKIE, POKAZY, KIERMASZE,

  • ZAGRODA SMAKÓW z festynowymi smakołykami, grillem i napojami z saturatora,

  • STREFA GIER z warsztatami i konkursami.

Organizatorzy po raz kolejny zapewnili nieodpłatne atrakcje dla całych rodzin dzięki wspołpracy z Gminą Legnica, z lokanymi firmami, instytucjami oraz wieloma osobom prywatnymi czynnie zangażowanymi i wspierajacymi realizację tegorocznego przedsiewzięcia.

Sobota spędzona w ramch RODZINNEJ MAJÓWKI z Klubem "Agatka" okazała się doskonałym pomysłem na wspaniałą zabawę, atywny wypoczynek i edukację ekologiczną.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 27 sierpień 2018 10:53
Powrót na górę