Złote Dzieci znów ozłocone

W ostatnią sobotę odbył się 2. Polsko-Niemiecki Festiwal Tańca Lubsko 2018, w którym udział wzięła ponad pięćdziesięcioosobowa grupa reprezentacyjna zespołu tanecznego Złote Dzieci, działającego przy Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” w Legnicy.
To już kolejny konkurs, w którym kopernikowe Złotka zgarnęły całą pulę nagród, bo przywiozły trzy pierwsze miejsca w kategoriach: Disco-Show 9-12 i 13-15 lat oraz w inscenizacji tanecznej, w której pięćdziesięcioosobowa grupa zatańczyła swój najnowszy program inspirowany motywami zaczerpniętymi z Czarnoksiężnika z Krainy Oz.


Przygotowania trwały kilka miesięcy, ale wygrana w festiwalu potwierdziła, że warto było poświęcić czas i energię.
Zespół taneczny Złote Dzieci od ponad dwudziestu lat stanowi wizytówkę SDK „Kopernik” – placówki kulturalno-oświatowej Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Wart podkreślenia jest fakt, że od początku prowadzi go Monika Kuligowska, która jest autorką choreografii, scenografii i kostiumów do programów zespołu. Ważne jest również to, że dobrymi duchami wszystkich przedsięwzięć są rodzice dzieci uczestniczących w zajęciach tanecznych
w SDK „Kopernik”, pomagający w kwestiach organizacyjnych związanych z występami – zwłaszcza tymi wyjazdowymi – oraz wspierający instruktorkę zespołu w wykonywaniu elementów scenografii i szyciu kostiumów.
Już niebawem kolejny festiwal tańca i – mamy nadzieję – kolejne sukcesy Złotych Dzieci.

Ostatnio zmienianyczwartek, 28 czerwiec 2018 09:17
Powrót na górę