Rodzinna majówka z „Kopernikiem”

Już w najbliższą sobotę na terenach zielonych przy Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” odbędzie się rodzinny piknik plenerowy. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji.

Całość będzie zorganizowana wokół Gwiezdnej Areny, na której zaprezentują się Złote Dzieci, Muzyczna Kraina Weroniki Kwaśny, Teatr Avatar, roztańczone maluchy DJ Marcyśki oraz Szkoła Tańca Towarzyskiego Beaty i Piotra Krzyżanowskich. O sportowe i taneczne zmagania dla całych rodzin zadba Bajkowa Zabawa, której animatorzy przygotowali mnóstwo konkursów z nagrodami.

Jest to piknik rodzinny, dlatego każdy jest mile widziany – bez względu na wiek. W tym roku SDK „Kopernik” nawiązał współpracę z Castoramą, której animatorzy zaproszą do pracy przy tworzeniu hoteli dla owadów oraz ogródków dla krasnoludków. Tutaj będzie liczyła się nie tylko pomysłowość, ale również precyzja wykonania całości.

Nowością piknikową będzie Kino Sferyczne, w którym filmy ogląda się pod kątem 360 stopni. Ten nowoczesny system projekcyjny pozwala odbierać wyświetlane materiały tak intensywnie, jak tylko to możliwe. W repertuarze znajdą się filmy dla każdej kategorii wiekowej.

Oprócz tego do dyspozycji uczestników pikniku będzie specjalne stanowisko utworzone dla największych miłośników Lego – robotyka Mindstorms, wyspa Lego i nowoczesne technologie wykorzystane w edukacji małych konstruktorów. Dodatkowo będzie można sprawdzić, jak działają długopisy 3D i wyczarować sobie trójwymiarowy rysunek.

Wielbicielom wszelkiego rodzaju działalności kreatywnej polecamy stanowiska warsztatowe, na których powstaną filcowe broszki, koralowa biżuteria, hawajskie wieńce i inne cuda, które będzie można zabrać do domu.

Jeśli jednak będziemy chcieli dać odpocząć naszył dłoniom, ale zapragniemy wysiłku umysłowego, do dyspozycji będą stanowiska z grami planszowymi, crokinole oraz szachami.

A na koniec, gdy już się zmęczymy zostaniemy poczęstowani pysznymi kiełbaskami z grilla i wodą z saturatora.

Bawimy się 18 maja, w sobotę, w godzinach 11.00 – 16.00. Wstęp wolny.

Całość organizowana jest przez Legnicką Spółdzielnię Mieszkaniową i Gminę Legnica.

 

Powrót na górę