Zapraszamy do Galerii Sztuki

W imieniu Galerii Sztuki w Legnicy zapraszamy na finisaż wystawy artystycznego małżeństwa Jeleny Połujanowej i Jerzego Rodziewicza. Wystawa nosi tytuł Podwójna rzeczywistość – dialog i stanowi zestawienie dwóch artystycznych światów, które – choć swój początek mają w tej samej pracowni – przedstawiają dwa odmienne spojrzenia, temperamenty i dwie różne osobowości.

Zapraszamy na tę wystawę szczególnie serdecznie, ponieważ Jelena Połujanowa od dwudziestu lat uczy malarstwa i rysunku w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik”. Na co dzień znamy ją z instruktorskiej pracy na rzecz dzieci i osób dorosłych, a wystawa w Galerii Sztuki da nam okazję poznania jej jako artystki.

Jelenę i Jerzego połączyła miłość do sztuki. Ona z dalekiej Syberii (praprawnuczka zesłanego uczestnika powstania styczniowego), absolwentka Irkuckiej Szkoły Sztuk Pięknych i on – artysta ze Lwowa, absolwent tamtejszej ASP. Co przyniosło połączenie ich dwojga, będziemy mogli zobaczyć na wystawie.

Na osiedlach Legnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej i nie tylko mieszka wielu wychowanków sekcji plastycznej, prowadzonej przez Jelenę Połujanową. Niech ta wystawa stanie się okazją nie tylko do artystycznych wzruszeń, ale również tych, które wywołują wspaniałe spotkania po latach.

Do zobaczenia 5 kwietnia o godz. 17.00 w Galerii Ring (Legnica, Rynek 12)

Wystawa będzie czynna do 14 kwietnia 2019.

 

 

 

Ostatnio zmienianyśroda, 03 kwiecień 2019 11:20
Powrót na górę