Showcase – „Akustycznie w Koperniku”

Showcase z języka angielskiego oznacza – dosłownie – wystawiać na pokaz. I to będziemy robić w „Koperniku” – wystawiać na pokaz młodych lokalnych artystów.

W piątkowy wieczór na kopernikowej scenie zaprezentuje się pięcioro młodych muzyków. Formuła tego mini festiwalu zakłada, że każdy z wykonawców otrzymuje swój czas na scenie i prezentuje się publiczności w niewielkim, ale mocno zindywidualizowanym repertuarze.

W gronie festiwalowych artystów znaleźli się:

Karlla od 2014 r. zdążyła już wystąpić przed publicznością największych polskich miast, biorąc udział m. in. w Slot Art Festiwalu, Sofar Sounds w Krakowie i we Wrocławiu, Vintage Sessions czy International Boat of Culture Festival. Inspiruje ją muzyka skandynawska i jej minimalizm. Przy brzmieniu gitary akustycznej i ukulele oprowadzi nas po zakamarkach swojej duszy.

Singer Or Sinner to artystka, która  wykonuje własne utwory, utrzymane w klimacie alternatywnym i undergroundowym. Można ją znaleźć na wszystkich platformach muzycznych. Zaśpiewa przy akompaniamencie Norberta Sierschyńskiego – kompozytora i multiinstrumentalisty, zwycięzcy pierwszej edycji Sound War.

Monika Workun śpiewa covery i tworzy własne kompozycje. Legnickiej publiczności znana jest z Prezentacji Młodych, Festiwalu Sztuki Kolorowej, Festiwalu Polskich Legend, Wieczoru z Bardami oraz Out of Control.

Emilia Czerwińska ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, z których najbliża jej sercu jest nagroda za wyjątkową interpretację. Jej znakiem rozpoznawczym są ciekawa barwa i „leniwe” ozdobniki. Inspiracji szuka u Billie Elish i Melanie Martinez.

 

 

Powrót na górę