Biało-czerwono w pracowni plastycznej

W najbliższy wtorek – 9 października – w godzinach 16.00 – 18.00 w Spółdzielczym Domu Kultury „Kopernik” w Legnicy odbędą się otwarte warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 7 – 10 lat, których uczestnicy w twórczy i nietypowy sposób będą wykorzystywać biel i czerwień, czyli nasze barwy narodowe. Całość odbędzie się pod hasłem Czerwony pomidor, biały miś – malarska inspiracja kolorem. Zwieńczeniem warsztatów będzie wystawa prac uczestników, zatem to świetna okazja, żeby poczuć się prawdziwym artystą!

Biel i czerwień – ekspresyjny abstrakcjonizm

Ciąg dalszy niepodległościowych akcentów w pracowni plastycznej SDK „Kopernik” to wydarzenie, które odbędzie się 18 października w godzinach 17.00 – 20.00 w ramach cyklu „Spotkanie ze sztuką”.

W 2017 roku minęło 100 lat od pierwszej znacznej manifestacji polskiej awangardy, której początek datuje się na 4 listopada 1917 roku, kiedy to odbyło się otwarcie 1. Wystawy Ekspresjonistów Polskich. Podczas czwartkowego spotkania będzie można bliżej poznać twórczość Marii Jaremy, Władysława Strzemińskiego i Henryka Starzewskiego – czyli wielkich polskich artystów awangardy.

Biel i czerwień – ekspresyjny abstrakcjonizm to hasło październikowej edycji. Zaproszenie na otwarte warsztaty plastyczne, które zaowocują kolejną wystawą w Galerii „Na Piętrze”, skierowane jest do młodzieży i osób dorosłych. Zajęcia poprowadzi Jelena Połujanowa – artysta-plastyk.

Obowiązują zapisy w SDK „Kopernik”

Wstęp wolny

 

 

 

Ostatnio zmienianypiątek, 05 październik 2018 10:43
Powrót na górę